hostgator coupons

piątek, 11 września 2009

Herbaciarka z obrazem Frederic'a Soulacroix "Tea Time"


A to herbaciarka ze stary motywem w troszkę nowej wersji:) Obraz na wieczku pochodzi z XIX wieku. Namalował go francusko-włoski malarz Frédéric Soulacroix urodzony w 1858 roku (syn słynnego malarza fresków i rzeźbiarza Charles'a Soulacroix i Giacinta Diofebo). Do wiosny 1863 roku mieszkał w Rzymie, by potem przeprowadzić się do Boulogne-sur-Mer (gdzie jego ojciec malował freski w lokalnej katedrze). W 1970 roku przeniósł się do Florencji,gdzie W 1973 roku rozpoczyna studia w Akademii Sztuk Pięknych. W październiku 1876 roku zostaje przyjęty do Szkoły Malarstwa "Scuola di Pittura". Zmarł w 1933 roku.
Znany jest z malowania scen z życia francuskiej arystokracji w XIX wieku. Niesamowicie odwzorowywał struktury materiałów: jedwabiu i satyny, w które odziane były jego damy. Jego obrazy charakteryzują się wyraźnym kontrastem barwnym, wyglądają niemal jak fotografie.
Jego twórczość można zaliczyć do klasycyzmu i neo-klasycyzmu.


7 komentarzy:

Titania yng Nghymru pisze...

Mmmm herbaciarka! piekna! niczym pudełeczko z XIX wieku importowane z indii dla wiktorianskiej elity.
mam nadzieje, ze nie zapomnialas o mnie i naszej wymiance. skromnie sie przypominam :P
jejku, ja ostatnio nie mam czasu i sil na hobby bo praca mnie pochłania ale pierwsze 2 tyg mam juz za soba wiec licze, ze jak tylko wdroże sie w ten reżim wczesnego wstawania i dlugiego dnia pracy to zbiore sie w sobie, zmobilizuje i zasiade do afrykanskiej wazy. juz niedlugo!

anya.es pisze...

ożesz w mordę!!!! ale śliczna... :) Aga prześlij mi swój nr gadu, bo miałam awarię i lista poszła na koszt państwa... :)

Urszula Cz.Nardello pisze...

przepiekna i taka stylowa :)

http://lara-egaree.blogspot.com/ pisze...

Dzięki dziewczyny:)

Aniu napisałam Ci na gg mój numer:)

Titaniu ależ nie zapominam, ale ja też ostatnio jestem na ciągłym niedoczasie:( Miałam kilka zamówień i pełno dyżurów i brak czasu, a teraz jeszcze przygotowywałam się do jarmarku jutrzejszego:)

Ula wielkie dzięki:*

Bajka decoupage pisze...

przepiękna praca, miałam okazję zobaczyć ją naocznie i podotykać... Cud , miód i orzeszki.
pozdrawiam, bajka

Unknown pisze...

A Twoją twórczość można zaliczyć do zajefajnych :)
Się tak błyszczy jak psu.... nos ;P

http://lara-egaree.blogspot.com/ pisze...

Bajka oj dzięki wielkie, dzięki:)

Martuś:) hahahaha:D