hostgator coupons

czwartek, 17 czerwca 2010

Zoisyt z Labradorytem...i Swarovski

Kolczyki srebrne, złocone 24 karatowym złotem, z zoisytem rubinowym i labradorytem:

Od Biżuteria - Lara_Egaree 2010

Zoisyt to rzadki minerał, występuje najczęściej w pragenezie z rubinem, który tworzy na ciemnozielonym tle ciemnoczerwone plamki, wg osób zajmujących się "duchową stroną" kamieni zoisyt Pomaga pozbierać się po kryzysie, wyrazić żal i ból w sposób nie szkodzący człowiekowi, wyjść z apatii, po prostu wrócić do normalnego życia. Zoisyt transformuje negatywne energie w pozytywne, wyrywa z zachowań przeciwko sobie. Polecany jest również dla ludzi, którym stawiane są bardzo wysokie wymagania, a którzy w duszy pragną wolności i wyrażania swojego prawdziwego ja. Za pomocą tego kamienia można poznawać otchłań swojej duszy. Uczy postępowania zgodnie z prawami natury, a także wyrabia w nas poczucie odpowiedzialności za samych siebie, oraz innych. Chroni przed niepotrzebnym ryzykiem.

Źródło: W kręgu run
Labradoryt to kamień niezwykły, posiadający piękne odcienie, kolory, połysk i blask, jakiego brakuje innym minerałom. Jest to minerał z grupy plagioklazów i swój wygląd zawdzięcza temu, iż jest mieszanką dwóch innych minerałów – albitu (glinokrzemianu sodu) i anortytu (glinokrzemianu wapnia). Cechuje się  jaskrawą, migotliwą grą barw w odcieniach niebieskich, fioletowych, złocistych, zielonych. Zjawisko to stanowi rodzaj iryzacji zwany schillerescencją, która w tym przypadku określana jest mianem labradoryzacji .Legenda głosi, że Zorza Polarna została uwięziona w skałach wzdłuż wybrzeża Labrador. Uwolnił ją przejeżdżający tamtędy Eskimoski Wojownik, rzucając w kamienie ostro zakończoną włócznią. Jednak nie cała Zorza została uwolniona, kilka jej świateł pozostało w skałach, dzięki czemu kamień zwany Labradorytem ma taki piękny połysk i wewnętrzne iskierki. Kamień ten ma właściwości niezwykłe, bowiem pomaga walczyć z frustracją, dodaje odwagi, jest pomocny w pozbywaniu się nieśmiałości i niezdecydowania. Kamień ma moc uwalniania od nałogów, oczyszczania aury i uwalniania pozytywnej energii, pomocnej w koncentracji. Labradoryt zwany jest również kamieniem, który przynosi szczęście.
Źródło: DeeDeeaArt

I jeszcze jedne kolczyki "Universum" srebro oksydowane pr.930, 925, wykonane metodą wire wrapping, kryształ Swarovskiego:


Od Biżuteria - Lara_Egaree 2010Od Biżuteria - Lara_Egaree 2010
 

Brak komentarzy: