hostgator coupons

środa, 30 czerwca 2010

Naszyjniki, kolczyki... psze Państwa... :)

1. Naszyjnik "Błękitna Laguna" - misternie pleciony z ok 140 różnego rodzaju turkusów, kilkunastu kamieni jadeitu, onyksu i marmuru błękitnego, kilkudziesięciu barwionych błękitnych korali naturalnych i szklanych turkusowych koralików. Srebrne zapięcie pr. 925


Od Biżuteria - Lara_Egaree 2010


Turkus - był przez wieki uznawany za święty kamień, miał przynosić szczęście i powodzenie. W starożytnej Persji noszono turkusowe bransoletki i koraliki wierząc, że chronią przed nagłą śmiercią. Wierzono również, że zmiana barwy kamienia zapowiadała nadchodzące nieszczęscie. Późniejsze odkrycia dowiodły, że turkus zmienia barwę w sposób naturalny - pod wpływem światła, kosmetyków, kurzu czy w dotyku ze skórą.

Turkus był również symbolem bogactwa. Jeden z perskich uczonych napisał nawet, że "ręka, która nosi turkus nigdy nie zazna biedy". W średniowieczu turkus ozdabiał tubrany, chroniąc przed "złym okiem", talizmany, sztylety czy uzdy koni. Do Europy trafił w czasach krucjat krzyżowych, w tamtym okresie zyskał również obecną nazwę.

Natura wyposażyła turkus w szeroką paletę barw - od jasnobłękitnego, przez zieleń aż po fioletowo-złoty. Jest to zasługą domieszek miedzi, żelaza oraz chromu. Niektóre turkusy tracą żywość barwy ale dzięki porowatości i spękaniom mogą być impregnowane woskiem lub żywicą. 

 Źródło: Magia Orientu
  
Jadeit - symbolizuje jedność umysłu i ducha, przydaje on noszącym go osobom intelektu i błyskotliwości, Litoterapeuci używają go przy bezsenności, bezpłodności, braku cierpliwości, depresjach itp. Fizycznie oddziałuje na kości, nerki, oparzenia, pęcherz moczowy, serce, śledzionę i układ trawienny. Pomaga również przy półpaścu i przeziębieniu. W Chinach jest symbolem władzy, powodzenia i fortuny. Uważano tam również, że jest on związany z pięcioma głównymi cnotami: odwagą, sprawiedliwością, współczuciem, skromnością i mądrością.
Źródło: Gwiazdy mówią...

 2. Kolczyki "Breakfast at Tiffany", srebrne, oksydowane pr. 930, 925, poszczególne elementy lutowane i szlifowane, wykonane metodą wire wrapping, główny kamień: piękna fasetowana kropla "BRIOLETTE" kwarcu dymnego, pozostałe drobne koraliki to: fasetowane oponki cytrynów, kamyczki fioletowego ametystu i pięknie mieniącego się w barwach ziemi i granatu labradorytu, dodatkowo oponki ametrynu heisheOd Biżuteria - Lara_Egaree  2010


Ametryn - to fioletowo-żółta odmiana kwarcu, będąca jednocześnie ametystem i cytrynem.Uważa się, że ametryn jest dobry dla pracocholików, którym pomoże tak przeorganizować swoje życie, aby znaleźli czas również na sprawy osobiste i duchowe. Ametryn występuje tylko w Boliwii w kopalni Anahi, popularność swą zawdzięcza hiszpańskim konkwistadorom, którzy po raz pierwszy przywieźli ten kamień do Europy w XVII jako dar dla królowej Hiszpanii. 

Kwarc dymnydaje siłę i moc do realizacji marzeń i planów. Wzmacnia dążenia do rozwoju duchowego, ale pozwala też jednoczyć w harmonii materię z duchem. Polecany jest osobom prowadzącym własny interes i pracującym na odpowiedzialnych stanowiskach. Przydaje się, przy podejmowaniu ważnych decyzji, szczególnie związanych z dużym wydatkiem finansowym - pomaga działać logicznie i skutecznie, wybrać najlepszą opcję. Energia kwarcu dymnego to praktyczne myślenie, dobra analiza faktów, trafny wybór i życie bez strachu.
Źródło: Magiczna Galeria
 
 Cytryn - to kamień dodający pewność siebie; usuwa zły nastrój, przygnębienie, łagodzi stres, pomaga osiągać sukcesy finansowe. Należy do rodziny kwarców. Nazwa pochodzi od koloru owocu, jednak najbardziej poszukiwane odmiany tego kamienia mają odcień od żółtawego po czerwonobrązowy.

3. Kolczyki  "Niebiańska rozkosz" - srebro oksydowane pr.930, 925, kamienie: kwarc błękitny, perły Swarvoskiego, kryształki Swarovskiego, kamień księżycowy:


Od Biżuteria - Lara_Egaree  2010


Kamień księżycowy - W wielu kulturach uważany jest za święty, magiczny kamień. W Indiach nazywany jest kamieniem marzeń sennych, przynoszącym miłe senne doznania, wycisza, pozytywnie wpływa na sen i relacje partnerskie, pomocny także w miłości, obdarza noszącego wrażliwością i delikatnością. Przyciąga piękne marzenia, wzmacnia intuicj. Charakteryzuje się niesamowitą grą świateł nazywaną adularyzacją. Pochodzi ze Sri Lanki.

4. Kolczyki "Princessa" - srebro oksydowane, polerowane pr.925, 930, kamienie: piękny kryształ Swarovskiego, fasetowane oponki granatu i kuleczki agat bostwana:


Od Biżuteria - Lara_Egaree 20105. Kolczyki "Gejsza" - decoupage, kamienie: jadeit, agat turkusowyOd Biżuteria decoupage6. Bransoletka do kompletu decoupage:Od Biżuteria decoupage
Od Biżuteria decoupage

9 komentarzy:

joie... pisze...

Bransoletka i kolczyki decu są świetne... Pięknie się prezentują... :)

http://lara-egaree.blogspot.com/ pisze...

Joie dziękuję bardzo:)

Ania pisze...

Kolczyki "Breakfast at Tiffany" - moje!!! Masz mój adres? :)))))))))))) :PPPPPPPP

http://lara-egaree.blogspot.com/ pisze...

Anna:) Oczywiście mam gdzieś zapisany ;-)

monle pisze...

Lara kolczyki "Breakfast at Tiffany" i "Princessa" mnie powaliły. Piękne to za mało powiedziane, one są nieziemskie!!! Jestem zachwycona:) Widać, że dużo pracy w nie włożyłaś.
I jak nie jestem fanką biżu deco, to bransoletka i kolczyki mnie ujęły- błyszczą jak laka:)

Pagata pisze...

matko..ten ostatni komplet bizu w decu..ech,piekny..no piękny..

http://lara-egaree.blogspot.com/ pisze...

Monluś wielkie dzięki, ciesze się, że nawet decu biżu przypadło Ci do gustu:)))

Pagata wielkie dzięki :*

Agnes pisze...

piękne te kolczyki i bransoletka decu...
cudowności

http://lara-egaree.blogspot.com/ pisze...

Agnes dzięki serdeczne:)